استاندار کرمانشاه:  قیمت نان سنتی به هیچ وجه افزایش نخواهد یافت

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه افزایش قیمت نان سنتی صحت ندارد؛ گفت: بار دیگر اعلام می شود یارانه نان سنتی مشمول تغییر قیمت نخواهد شد و با نانوایی های متخلف به شدت برخورد می شود.

 

 

به گزارش پایگاه خبری ماد؛ «بهمن امیری مقدم» که عصر جمعه برای پیگیری و بررسی میدانی چگونگی وضعیت توزیع برخی کالاها و دیدار با مردم در بازار حضور یافته بود؛ در گفت و گویی با خبرنگاران اظهار داشت: امروز از برخی نانوایی ها نیز بازدید کردیم و بر اساس تصمیمات شورای آرد و نان برخوردهای تعزیراتی شدید، پلمپ، کسر و قطع سهمیه و تعلیق پروانه کسبی در انتظار متخلفان است.

 

وی عنوان کرد: با هرگونه تخلف گران‌فروشی یا تعطیلی خودسرانه نانوایی ها نیز برخورد می شود و بلافاصله سهمیه قطع شده در اختیار نانوایی های جدید و یا نانوایی های قانونمند قرار خواهد گرفت.

 

بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه که عصر امروز با حضور در بازار از برخی فروشگاه زنجیره ای، مراکز عرضه کالاهای اساسی و نانوایی ها بازدید کرد و با مردم به صورت صمیمی گفت و گو کرد در سخنانی به خبرنگار صدا و سیما نیز گفت: دولت اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها برای حمایت از دهک های پایین جامعه و جلوگیری از فساد و رانت با ساماندهی از ترجیحی آغاز کرده تا ضمن انجام جراحی اقتصادی بزرگ در مسیر اصلاح ساختار اقتصادی گامی مهم بردارد و بی شک همراهی مردم، اصناف و بازاریان مانند گذشته بسیار موثر است که جای تقدیر دارد.

 

وی تأکید کرد: سازمان های متولی باید به صورت مستمر بر توزیع کالا و پیشگیری از هر گونه کمبود یا افزایش قیمت نظارت دقیق داشته باشند تا از هرگونه افزایش قیمت بالاتر از قیمت مصوب جلوگیری شود.

 

امیری مقدم همراهی مردم با اجرای طرح عادلانه کردن یارانه ها را به منظور تحقق عدالت اجتماعی ستودنی و قابل تقدیر دانست و گفت: هدف اجرای این طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه به منظور حمایت از دهک های پایین، اصلاح ساختار اقتصادی و برقراری عدالت است و حتماً در سامانه معرفی شده به مشکلات مردم در خصوص قرار گرفتن در دهک ها یا اعتراض ها رسیدگی می شود تا در حق کسی اجحاف نشود.

 

مقام ارشد استان خاطر نشان ساخت: نظارت و بازرسی‌ها برای جلوگیری از گرانفروشی تشدید می شود و با توجه به ذخایر انبار مردم اطمینان کامل از تأمین کالاهای اساسی داشته باشند و در این طرح یارانه‌ها حذف نمی شود و فقط تخصیص یارانه‌ها از روی کالا به مردم منتقل می‌شود و عدالت توزیع را برقرار می‌کند.

 

شایان ذکر است: کلیه افرادی که در این طرح به هر دلیل مشمول دریافت یارانه نشده‌اند، می‌توانند درخواست رسیدگی مجدد وضعیت خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی  http://hemayat.mcls.gov.ir ثبت نمایند. افرادی که پس از بررسی، درخواست‌هایشان مورد تأیید قرار گیرد، یارانه کمک معیشتی آنها به‌طور کامل و از ابتدای اجرای طرح محاسبه و پرداخت خواهد شد.

 

همچنین افزایش قیمت سایر کالاها بدون طی فرآیند قانونی ممنوع است و همچنانکه در اطلاعیه ستاد اجرای طرح تأکید شد سازمان‌های تعزیرات و حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مکلف به رصد مستمر بازار و برخورد با هرگونه تخلف می‌باشند. هموطنان گرامی نیز در صورت مشاهده تخلف، مراتب را از طریق سامانه‌های ارتباطات مردمی (شماره‌های ۱۲۴ و ۱۳۵) به نهادهای مذکور اطلاع دهند.

 

معاونین اقتصادی و توسعه مدیریت استاندار، فرماندار کرمانشاه، مدیران کل دفتر امور اقتصادی استانداری، صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات، گروه های بازرسی و نظارت بر بازار و نمایندگان اتاق اصناف استاندار را همراهی کردند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *