سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه : کرونا هنوز تمام نشده است

 کرونا هنوز تمام نشده است/ نقش رسانه ها در افزایش درصد واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۲ سال استان، مهم و اثر گذار خواهد بود

 

به گزارش پایگاه خبری ماد،  دکتر محمدی سرپرست دانشگاه در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه:دنقش رسانه ها و مطبوعات در مهار بحران کرونا بسیار پر رنگ بود و با آگاهی بخشی به مردم و هشدار به آنها در راستای رعایت جدی پروتکل ها ،همراهی و همکاری بسیار خوبی با دانشگاه علوم پزشکی در مدیریت این بحران داشتند.

 

 خوشبختانه با کمک و همراهی رسانه ها در اطلاع رسانی و با آموزش های لازم به مردم در استان در مدیریت کرونا با مشکل جدی مواجه نشدیم و در حال حاضر موارد بستری مبتلا به کرونا در استان به کمترین تعداد موارد بستری در دو سال گذشته رسیده است و در هفته های اخیر تعداد موارد مرگ و میر نیز به صورت چشمگیری کاهش یافته و در اکثر روزها موردی از فوت در اثر ابتلای قطعی به کرونا در استان ثبت نشده است. 

 

 کرونا هنوز تمام نشده است و درخواست ما از مطبوعات و رسانه ها این است که همچنان همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند و آنها را به تکمیل واکسیناسیون و انجام واکسیناسیون در گروه سنی ۵ تا ۱۲ سال ترغیب نمایند و با آگاهی بخشی به مردم باعث کنترل بحران کرونا در استان گردند.

 

 هم اکنون واکسیناسیون مهمترین مسئله در کنترل بیماری کرونا می باشد‌ و خوشبختانه استان کرمانشاه در امر واکسیناسیون کرونا جز ده استان اول کشور است.

 

 بر این اساس تبلیغات و اطلاع رسانی صحیح در خصوص تکمیل واکسیناسیون کرونا به ویژه در کودکان ۵ تا ۱۲ سال در راستای مهار بیماری منحوس کرونا بسیار حائز اهمیت است.

 

 واکسن ایرانی برای پیشگیری از کرونا ، بسیار کارساز بوده و قابل تایید است و اثر بخشی و ایمنی لازم را ایجاد می کند.

 

با توجه به شعار امسال « تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین ، می توان گفت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گام های بسیار خوبی در راستای کارآفرینی و ایجاد اشتغال برداشته و بیشترین شرکت های فناوری و دانش بنیان را در استان دارد.

 

 در حال حاضر ۶۹ شرکت فناور در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه فعالیت می کنند و ۱۴ شرکت دانش بنیان در دانشگاه داریم و برای تداوم فعالیت و افزایش تولید نهایت همکاری و حمایت را از این شرکت ها خواهیم داشت.

 

 در کرمانشاه زیرساخت های بهداشت و درمان ، آموزش و تحقیقات و فناوری باید ارتقا یابد و در این راستا پیشنهاداتی ارائه شده و در سفر ریاست محترم جمهوری به استان مصوب خواهد شد که برای تکمیل پروژه ها و ارتقا زیرساخت ها در حوزه های مختلف بهداشتی درمانی و آموزشی به ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

 امیدواریم پروژه های نیمه کاره دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاهی از جمله این پروژه ها، دانشکده دندانپزشکی ، دانشکده پزشکی، بیمارستان های سرپل ذهاب ، ثلاث باباجانی و روانسر و بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی شیمی درمانی و رادیوتراپی با تخصیص این اعتبار تا پایان سال ۱۴۰۲ به اتمام برسد و بتوانیم خدمات بهداشتی درمانی بهتری به مردم استان و استان های همجوار ارائه دهیم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *