زنگ سپاس به احترام معلمین استان کرمانشاه به صدا درآمد

آیین «زنگ سپاس» در ادامه برنامه های هفته معلم به احترام ۲۶ هزار آموزگار استان روز شنبه با حضور مسئولان و مدیران آموزش و پرورش به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه شهید «چمران» کرمانشاه به صدا درآمد.

 

به گزارش پایگاه خبری ماد، سلمان محمدی در این آیین، از زحمات و خدمات همه معلمان استان کرمانشاه در این ۴۳ سال پیروزی انقلاب اسلامی قدردانی کرد و افزود: معلمان در طول این سالها همواره نقش و جایگاهی مهمی در تحولات کشور داشته اند؛ در دوران انقلاب پرچم‌دار مبارزه با نظام ستم‌شاهی بودند، در دوران جنگ تحمیلی با تقدیم چهار هزار معلم شهید و ۳۶ هزار دانش آموز شهید از خود خدمات بسیار ارزشمندی برای نظام ثبت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه به کار جهادی معلمان در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در سه سال تحصیلی که با کرونا درگیر بودیم؛ معلمان هرگز کار تعلیم و تربیت دانش آموزان را مانند دوران دفاع مقدس تعطیل نکردند و در این راه از خود فداکاری ها بی نظیر مانند خرید تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان بی بضاعت، یا تدریس آنها در بوستان ها و منزل شخصی  به نمایش گذاشتند و یا در تدریس در بستر شبکه مجازی “شاد” به خاطر تدریس (برای هر دانش آموز یک کلاس) چشم هایشان ضعیف شده است.

 

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعامل و هم افزایی دولت و مجلس در راستای حل مشکلات و مسائل معلمان گفت: تمام تلاش و کوشش مجموعه نظام حل مشکلات معلمان است و انشاالله به زودی خبرهای خوبی برای معلمان داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به شعار سال اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری، افزود: توجه به مقام و جایگاه معلمان همیشه مد نظر نظام جمهوری اسلامی بوده، جایی که امام راحل(ره) می فرماید؛ معلمی شغل انبیاء است یا مقام معظم رهبری معلمان را افسران پیشرفت و توسعه جامعه می نامند.

وی در پایان بیان داشت: تلاش می کنیم با تعامل خوبی که بین دولت و مجلس وجود دارد، معلمان فقط دغدغه تدریس داشته باشند و نه چیزی دیگری.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *