محروم آن کسی است که هنر را نادیده می گیرد

نمایشگاه آثار هنرهای دستی و دیجیتال استاد فرزاد بهره مند، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان افتتاح شد.

 

به گزارش پایگاه خبری ماد، فرزاد بهره مند هنرمند نام آشنای کرمانشاهی، متولد سال ۱۳۴۵ از کرمانشاه است که موفق شد در سال ۱۳۷۶ مدرک کارشناسی ارشد نقاشی را از دانشگاه تهران کسب نماید. وی که به اذعان دوستان و اساتیدش از هنرمندان چیره دست و مستعد بوده، سال ها مشغول تدریس این هنر و خلق آثاری ارزشمند بود که ناگاه در اثر بیماری ناشناخته توان جسمی خود را از دست داده و زمین گیر می شود تا این بار و پس از سال ها تلاش و ممارست در قامت یک هنرمند معلول، خلق اثر کند.

نمایشگاه آثار این هنرمند ارزنده امروز(۱۶ اردیبهشت ماه) در نگارخانه بلوط با حضور علی صفدری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ربانی نژاد معاونت هنری و سینمایی، هنرمندان و فرهیختگان استان افتتاح گردید.

صفدری ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این برنامه گفت: حاضرین هم به استاد بهره مند و هم به مقام هنر احترام گذاشته اند که این قابل تحسین است. نفس این حضور علاوه بر قدر دانی از این هنرمند، فضای فرهنگی شهر را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

وی گفت: آقای بهره مند سوای از اینکه یک هنرمند هستند و امروز شما با آثار ایشان هم به لحاظ شکلی و هم محتوایی آشنا می شوید؛ نمادی از امید و انگیزه هستند که بیش از یک دهه با این بیماری سخت دست و پنجه نرم کرده اند، اما از هنر دست نکشیده اند. خیلی از ماها با وجود سلامت جسمی، متاسفانه هنری نداریم اما ایشان هم هنر را معنی کردند و هم امید را.

صفدری ادامه داد: هنر یک زبان است، نافذ ترین نوع بیان، بیانی است که از دریچه هنر باشد. هنرمند به این واسطه در دل مردم هم نفوذ دارد و هم مقبولیت. بخشی از چهره زیبا و سینه ستبر ایران اسلامی همین تجمع است که به احترام هنر برپا شده است. سینه ستبر به نوعی همین استاد بهره مند ها هستند که با وجود مشکلات، سختی ها و بیماری ها مسیر هنر را ادامه داده اند.

وی همچنین ادامه داد: محروم آن هایی هستند که امثال این هنرمند را نمی بینند و بدا به حال آنان که هنر را نادیده می گیرند. ما در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مطابق با رسالتی که داریم خود را موظف به تکریم و حمایت از هنرمندان می دانیم.

نمایشگاه آثار هنر های دستی و دیجیتال استاد فرزاد بهره مند از تاریخ ۱۶ اردیبهشت به مدت یک هفته در محل نگارخانه بلوط واقع در پارک نوبهار کرمانشاه برپا خواهد بود./
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *