وبینار بزرگداشت روز جهانی جنگل بان باحضور مهندس کولانی

به گزارش پایگاه خبری ماد ،مهندس کولانی؛ مدیرکل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت بالای حفظ و صیانت از منابع محیط زیست، به ویژه، جنگل ها، مراتع و پوشش های گیاهی که علاوه بر تامین چرای دام، در حفاظت از منابع خاک، بسیار تاثیر گذار است، همچنین در خصوص تعیین یک روز برای تکریم تلاش ها، جان بازی ها، فداکاری ها و ایثار گری های جنگل بانان از جان گذشته، در خصوص این روز توضیحاتی ارایه کرد.
کولانی دراین باره افزود:
۳۱ جولای؛ روز جهانی جنگل بان است. در کشور ماهم، در این روز، از خدمات شایسته جنگل بانان؛ تقدیر می شود. وی خاطر نشان ساخت: این مراسم می بایستی در روز ۱۰ مرداد برگزار می شد، اما به دلیل شرایط اپیدمی کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به روز دوشنبه، ۲۷ مرداد موکول شد . مدیر کل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری استان، همچنین اضافه کرد:
امروز سازمان جنگل ها ،مراتع و آبخیزداری کشور، میزبان نمونه های کشوری با عناوین جنگلبان نمونه،سازمانی،جنگل بان افتخاری، همیار طبیعت،جنگل بان ایثار گر خواهد بود .این مراسم همزمان در استان ها به صورت ویدیو کنفرانس با حضور نمونه های استانی برگزار شد . وی در خصوص چگونگی برگزیدن اشخاص نمونه، با تاکید براین مساله که همه شاغلان این عرصه، بلا استثنا، نمونه، قابل تقدیر و ارزشمند هستند، تصریح کرد: مع الوصف بنابه رسوم و به نمایندگی از همه این عزیزان؛
نمایندگان نمونه استان کرمانشاه در سازمان جنگل ها ،مراتع و آبخیز داری کشور، خانواده جان باختگان حریق تیرماه جنگل های بوزین و مرخیل شهرستان پاوه بودند و ماهم امروز از ۸ نفر از نمونه ها تقدیر خواهیم نمود .
که سه جنگل بان نمونه ایثار گر
سه جنگل بان نمونه سازمانی،
یک نفر همیار طبیعت افتخاری
یک نفر جنگل بان افتخاری خواهند بود .لازم به ذکر است منابع طبیعی استان کرمانشاه به عنوان بستر حیات و انفال الهی، طی ۱۵ سال گذشته ۱۱ جان باخته داشته است که با خون مطهر خود، این عرصه هارا آبیاری کرده اند که ۴ نفر نیروی کادر و ۷ نفر نیروی مردمی و دوست دار طبیعت بوده اند و ۷ نفر هم جانباز و آسیب دیده جسمانی که ۲ نفر نیروی مردمی که امروزه جنگل بان سازمان ما هستند و ۵ نفر نیروی کادر بوده اند.
معصومه حاتمی فرد
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *