راهکار مدیرعامل توانیر برای رهایی از خاموشی های تابستان در بخش خانگی

آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر ، همکاری مردم را شرط اساسی جلوگیری از خاموشی در بخش خانگی عنوان کرد و گفت: درصورت عدم انجام این همکاری احتمال قطعی برق خانگی در تابستان همچون سال گذشته وجود دارد. 

 

به گزارش پایگاه خبری ماد، آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تابستان پیش‌رو قطعی برق خواهید داشت؟، توضیح داد: اگرچه میان تولید و مصرف ناترازی وجود دارد اما این ناترازی سال گذشته حدود ۱۵هزار مگاوات بود و اکنون با توجه به اقدامات انجام گرفته، رقم این ناترازی ۴ تا ۵ مگاوات کاهش پیدا کرده است و البته برنامه‌ای تحت عنوان “مدیریت مصرف” داریم که ان شاءالله با اجرای دقیق آن می‌توانیم با وضعیت مناسب و مطلوب‌تری نسبت به سال گذشته از دوره پیک مصرف عبور کنیم هرچند همکاری تمامی بخش‌ها تضمین‌کننده اجرای این برنامه است.

 

وی ادامه داد: طبق قول و قرارهای گذاشته شده با نهادهای مصرف‌کننده همچون صنایع، کمترین محدودیت را در بخش خانگی خواهیم داشت، درواقع این کمترین محدودیت اگر با همکاری صدردصدی مردم در بخش خانگی باشد به معنای صفر شدن خاموشی‌ها است البته اگر همکاری‌ها مناسب نباشد امکان خاموشی وجود دارد بنابراین همکاری مردم سبب می‌شود که خاموشی نداشته باشیم.

 

مدیرعامل شرکت توانیر افزود: همچنین شبکه به لحاظ تعمیرات و در مدار قرار گرفتن برای دستیابی به حداکثر تولید وضعیت مناسبی دارد چراکه تعمیرات را در زمان مناسب تمام کرده و نیروگاه‌ها با حدکثر ظرفیت در مدار قرار گرفته‌اند.

 

کردی مطرح کرد: همچنین برنامه‌های مدیریت مصرف ما نیز نسبت به سال گذشته از هوشمندی دقیق‌تری برخوردار شده است و برای روزها و ایام مختلف طراحی‌های مجزایی داریم./
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *