براي خودكفايي در صنعت از فرهنگ دفاع مقدس درس بگيريم

مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس، يادواره شهداي شركت سايپا با حضور معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، معاونين، مديران، روسا، كاركنان، بسيجيان شاغل و خانواده هاي معظم شهداي شركت سايپا دوشنبه برگزار شد.

ماد – سردار محمدرضا نقدي با بيان اينكه در موضوع خودكفايي بايد از فرهنگ دفاع مقدس درس بگيريم، گفت: دفاع مقدس درخشان ترين حماسه و رشادت ملت ايران است كه بايد الگوي همه ما در شرايط فعلي قرار گيرد.

نقدي به تحريم هاي تسليحاتي در زمان دفاع مقدس اشاره و تصريح كرد: تحريم هاي تسليحاتي و نظامي در زمان دفاع مقدس باعث شد تا به خودكفايي در صنايع دفاعي دست يابيم و اصلي ترين راهكار خودكفايي در صنايع دفاعي كشور، خودباوري و اعتماد به نفس است. 

وي با اشاره به اينكه امروزه در شرايط جنگ اقتصادي قرار داريم، خاطرنشان كرد: بايد همانند دوران دفاع مقدس با اتكاء به توانمندي هاي داخلي و خودباوري تلاش كنيم كه در صنايع ديگر از جمله صنعت خودرو به خودكفايي برسيم.

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: امروزه در بسياري از صنايع دفاعي از جمله صنعت موشكي، سامانه هاي پدافند هوايي، ناو هواپيمابر، زيردريايي و ساخت پهباد به خودكفايي رسيده ايم و اين عظمت در سايه خودباوري و اعتماد به نفس حاصل شده است.

نقدي افزود: علي رغم همه تهديدها بر عليه كشورمان هزينه هاي دفاعي ما از هزينه هاي دفاعي كشورهاي كوچك حاشيه خليج فارس بسيار كمتر بوده و جزو كم هزينه ترين بخش هاي كشور است و اطلاعات دقيق اين هزينه ها در سازمان برنامه و بودجه قابل رصد و بررسي است.

وي پيشرفت هاي كشور در صنايع دفاعي را نتيجه عشق، ايمان، استقامت و پيروي از فرهنگ شهادت و شهداي گرانقدر دانست و تصريح كرد: بايد همانگونه كه در صنايع دفاعي تهديدها را به فرصت تبديل كرديم در صنايع ديگر از جمله صنعت خودرو نيز با خودباوري و اعتماد به نفس تهديد تحريم هاي ظالمانه دشمنان را به فرصت تبديل كنيم تا به خودكفايي در اين صنعت نائل شويم.

نقدي گفت: يكي از رموز موفقيت و خودكفايي در صنعت خودرو تعامل و ارتباط نزديك با دانشگاه هاي كشور است كه بايد به صورت جدي اين تعامل دوسويه برقرار شود تا در اين صنعت خودكفا شويم.

وي افزود: توليد در كشور در حال حاضر اقتصادي نيست كه بايد تلاش كنيم تا نقدينگي موجود در جامعه به سمت توليد سوق داده شود و با مشاركت مردم از طريق سرمايه گذاري در بخش توليد بتوانيم به خودكفايي در صنعت خودرو و صنايع ديگر برسيم.

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تاكيد كرد: بايد در اقتصاد و صنعت داخلي به بهره وري برسيم تا توجه به اين حوزه ها بيشتر شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *